fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Ławrow o zamknięciu kont Trumpa: Zdeptane prawo

AFP
Rząd Stanów Zjednoczonych rażąco nie wypełnia międzynarodowych umów w zakresie zapewnienia obywatelom dostępu do informacji - tak minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skomentował zamknięcie przez media społecznościowe kont Donalda Trumpa.

Ławrow wyraził tę opinię podczas konferencji, na której przedstawione zostały osiągnięcia rosyjskiej dyplomacji w minionym roku.

Dyplomata, komentując blokadę kont Donalda Trumpa przez media społecznościowe, oświadczył, że blokada kont Trumpa jest dowodem na to, że władza w USA depcze międzynarodowe prawo, gwarantujące obywatelom dostęp do informacji.

Konta Trumpa zablokowały Facebook, Instagram i Twitter, uznając, że podczas protestów przeciwko wynikowi wyborów prezydenckich 6 stycznia w Waszyngtonie, Donald Trump podżegał swoich wyborców do powstania.

Ławrow zauważył, że dostęp do informacji zagwarantowany jest poprzez liczne decyzje OBWE, gwarantują go także liczne międzynarodowe umowy dotyczące praw obywatelskich i politycznych.

- Te prawa zostały ostatnio rażąco zdeptane przez Stany Zjednoczone, przy szokującym milczeniu i pokrętnych tłumaczeniach ich sojuszników - stwierdził Ławrow.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA