fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ranking urzędów skarbowych

Ranking Urzędów Skarbowych 2016 - Ewa Usowicz: Najlepsi trzymają poziom!

Ewa Usowicz
Fotorzepa
Są takie urzędy skarbowe w Polsce, które – gdy zmieniają się przepisy podatkowe – organizują spotkania dla miejscowych przedsiębiorców, księgowych czy samorządowców. Wolą tłumaczyć, niż ścigać. I wcale nie są w mniejszości.

Nasz ranking pokazuje, że jednak sporo zmienia się na lepsze – na pewno w bardziej przyjaznym podejściu do podatnika. Widać też większe otwarcie na nowe technologie – bywają urzędy, gdzie nawet 80 proc. dokumentów składanych jest w formie elektronicznej. Warto pamiętać, że to nie tylko ułatwienie dla podatników, ale też dla urzędników, którzy więcej czasu poświęcają na pracę merytoryczną, zamiast wklepywać dane do systemu.

NNiestety, w naszym rankingu widać też negatywne trendy. W dużych urzędach skarbowych pogarsza się jakość wydawanych decyzji. Tych wadliwych było w ubiegłym roku więcej niż w 2014 r. Urzędy zdobyły w tej kategorii tylko 30–70 pkt, podczas gdy wcześniej było to 50–80 pkt. Wynikami nie rządzi żaden przypadek – widać, że najlepsi trzymają poziom. Wprawdzie urząd w Gostyninie jest jedynym, który w naszym rankingu obronił swoją zwycięską pozycję sprzed roku, jednak kilka innych też utrzymało dobre wyniki. W pierwszej dziesiątce wśród urzędów średnich znów znalazły się te z Kłodzka i Jarosławia. Z kolei tegoroczny zwycięzca wśród dużych urzędów – US w Elblągu – zajął przed rokiem dobrą piątą pozycję, a US Wrocław-Fabryczna awansował z miejsca ósmego na siódme. Tak trzymać!

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA