fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Imigranci w komorach gazowych. Policjanci zawieszeni

AFP
W Nadrenii Północnej-Westfalii zawieszono 29 policjantów za szerzenie ekstremistycznych treści. Na skrajnie prawicowych forach udostępniali sfabrykowane zdjęcia imigrantów w komorach gazowych i wizerunki Hitlera.

Zawieszenie policjantów to efekt "nalotu" na 34 komisariaty i prywatne mieszkania funkcjonariuszy.

Według ustaleń, większość policjantów pracujących w mieście Essen udostępniła ponad 100 neonazistowskich zdjęć.

Funkcjonariusze udostępniali m.in. sfabrykowane zdjęcia przedstawiające imigrantów w komorach gazowym i wizerunki Adolfa Hitlera.

Niektórym z funkcjonariuszy przedstawiono zarzuty szerzenia propagandy neonazistowskiej, innym - że nie zgłaszali przełożonym przestępczych działań swoich kolegów.

- To hańba dla policji Nadrenii Północnej-Westfalii - powiedział minister spraw wewnętrznych landu, Herbert Reul.  - Najgorszy i najbardziej odrażający rodzaj przestępstwa z nienawiści. W policji nie ma miejsca dla prawicowych ekstremistów i neonazistów.

Reul poinformował, że wszczął dochodzenie w sprawie skali zjawiska w policji landu, która powinna się charakteryzować "krystalicznie czystym profilem politycznym", co wyklucza skrajna prawicę.

Z kolei szef jednostki policji, w której pracowała większość podejrzanych, przyznał, że trudno mu znaleźć odpowiednie słowa, tak jest przerażony i zawstydzony.

Już wcześniej niemiecka policja była oskarżana o niewystarczające działania w celu wyeliminowania potencjalnie agresywnych nacjonalistów ze swoich szeregów.

Źródło: Business Insider
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA