fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Policja ostrzega przed grą w sieci. "Może prowadzić do śmierci"

Jonathan Galindo/Facebook
W mediach społecznościowych pojawiło się nowe zagrożenie dla małoletnich. Policja z Brandenburgii ostrzega przed wiadomościami od osoby, która posługując się zmienionym wizerunkiem postaci z bajki zachęcała dzieci do wykonywania zadań zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Nowa niebezpieczna „gra” pojawiła się dotąd na WhatsAppie, Instagramie oraz TikToku. Do losowo wybranych dzieci wysyłano wiadomości z prośbą o kontakt z kont z wizerunkiem postaci z kreskówki. Jeżeli osoba zaakceptowała prośbę, otrzymywała wiadomość z listą zadań do wykonania.

"Osoba, która nazywa się Jonathan Galindo i wykorzystuje zmieniony obraz postaci z bajki Disneya, Goofy'ego, prowadzi obecnie swoją akcję poprzez WhatsApp, Instagram i Tiktok. "Straszny Goofy" zachęca dzieci i młodzież do niebezpiecznych gier" - podkreśla policja. Służby zaznaczają, że osoba, która stoi za niebezpieczną akcją "wzywa dzieci i młodzież do wykonywania różnych zadań, które zaczynają się dość banalnie i nieszkodliwie, ale na końcu mogą prowadzić do samobójstwa gracza".

Eksperci zaznaczają, że rodzice powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat niebezpieczeństw w sieci. Radzą również, aby blokować wiadomości z fałszywych profili, a następnie je usuwać. 

Źródło: merkur.de, polsatnews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA