fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Strzelanina w szkole w Teksasie: Są zabici

Twitter
Pojawiają się doniesienia o wielu zabitych w strzelaninie, do jakiej doszło w liceum w Teksasie. Sprawca strzelaniny został zatrzymany, to 17-letni Dimitros Pagourtzis - podała policja. BBC informuje o ośmiu-dziesięciu ofiarach śmiertelnych.

Do strzelaniny doszło w Santa Fe High School, ok. 65 km na południe od Houston.

Lokalne władze edukacyjne poinformowały, że na terenie szkoły znaleziono przedmioty, które "mogą być materiałami wybuchowymi". Szkoła została ewakuowana. Policjanci zabezpieczają znalezione przedmioty.

Napastnik miał być uczniem szkoły.

To najbardziej krwawa strzelanina w amerykańskiej szkole od lutego, od strzelaniny w Parkland na Florydzie, w której zginęło 17 osób.

Media z Teksasu informują, że strzelanina zaczęła się po uruchomieniu alarmu przeciwpożarowego. Nie jest jasne kto uruchomił alarm.

Jedna z uczennic szkoły powiedziała telewizji KTRK-TV, że strzelanina zaczęła się w jej klasie, a jedną z rannych była jedna z uczennic. - Ktoś wszedł (do klasy) z shotgunem i zaczął strzelać - relacjonowała. - Ta dziewczyna została trafiona w nogę - dodała. Jak podkreśliła nie widziała twarzy napastnika, bo rzuciła się do ucieczki.

Szeryf z hrabstwa Harris poinformował, że policjanci odpowiadają na "incydent z wieloma ofiarami". Ed Gonazalez dodał, że jedna osoba przebywa w areszcie, a drugą zatrzymano.

Wiadomo, że jeden z interweniujących policjantów został ranny.

- Wszyscy musimy pracować razem, na każdym szczeblu rządu, aby nasze dzieci były bezpieczne. Niech Bóg wyleczy rannych i niech Bóg ich pocieszy, i niech Bóg będzie z ofiarami i rodzinami ofiar. Bardzo smutny dzień. Bardzo, bardzo smutny - mówił o strzelaninie w szkole Trump.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA