fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Firma Impossible Foods, producent "bezmięsnego mięsa" chce wejść do Europy

Amerykański startup Impossible Foods produkuje zamienniki mięsa
Impossible Foods
Amerykańska firma Impossible Foods zamierza wejść na rynek Unii Europejskiej - informuje Bloomberg.

Firma, która produkuje "bezmięsne mięso" złożyła pod koniec września w Holandii wniosek, o dopuszczenie na terenie Unii Europejskiej stosowania sojowej leghemoglobiny, czyli tzw. hemu. To dzięki temu składnikowi warzywne "mięso" ma smakować niemal jak prawdziwe.

Czytaj także: Dania roślinne szturmem podbijają ojczyznę schabowego

Hem opracowany przez Impossible Foods został zatwierdzony w lipcu tego roku przez amerykańską Agencję Żywności i Leków FDA i można go znaleźć w sprzedawanych w sklepach produktach tej marki.

Dopuszczenie substancji hem na rynek unijny może potrwać znacznie dłużej, ze względu na na kompleksowe i restrykcyjne przepisy Unii Europejskiej - informuje CNBC.

Założona w 2013 roku firma Impossible Foods bedzie na rynku europejskim konkurować m.in. z takimi producentami wegańskich zamienników mięsa jak Beyond Burger, Linda McCartney Foods czy Nestle. Także Burger King przymierza się do wejścia na rynek europejski.

Według agencji Bloomberga popyt na roślinne zamienniki mięsa wciąż rośnie, ponieważ konsumenci uważają, że są zdrowsze od prawdziwego mięsa. Simon Powell, analityk Jefferies szacuje, że "bezmięsne mięso" może przejąć do 2040 roku nawet 9 proc. globalnego rynku mięsa, którego wartość szacowana jest na 2,7 mld dolarów. Obecnie ma niespełna 1 procent.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA