fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Carlsberg zwalnia w Polsce

123RF
Trzeci gracz branży piwnej w Polsce tnie zatrudnienie. Tłumaczy je dużą konkurencją na rynku.

Producent takich marek jak Okocim, Harnaś i Kasztelan poinformował w środę, że z końcem listopada przeprowadzi restrukturyzację firmy, w wyniku której nastąpi redukcja zatrudnienia o około 150 osób. Zmiany będą dotyczyć wszystkich działów firmy. Podjęte działania są reakcją na konkurencyjną sytuację w branży - co ma związek z utrzymującymi się niskimi cenami piwa - i służą dostosowaniu firmy do otoczenia rynkowego – wyjaśnia firma.

W komunikacie podała także, że w chwili obecnej plany zmian są przedstawiane pracownikom oraz konsultowane ze związkami zawodowymi. Zakończenie procesu jest planowane na koniec grudnia 2015 roku. Wszyscy pracownicy, których stanowiska pracy zostaną zlikwidowane, otrzymają wszelkie przewidziane prawem świadczenia oraz dodatkowe odprawy zgodnie regulaminem wynagradzania obowiązującym w firmie. Będą mogli również skorzystać z kompleksowego programu wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku sprzedaż piwa w Polsce, licząc w litrach mogła się zwiększyć o ponad 1 proc. Udziały Carlsberga za okres styczeń – wrzesień 2015 r. wzrosły w porównaniu do tego samego okresu 2014 roku o 0,8 pkt. proc. i wynoszą 21,1 proc.

Carlsberg Polska zatrudnia dziś łącznie ok. 1,4 tys. osób. 

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA