fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Łakomstwo Beyond Meat przed debiutem

Bloomberg
Amerykański producent wegańskich burgerów firma Beyond Meat podwyższyła cenę docelową akcji o 20 proc. zwiększając kapitalizację do 1,5 mld dol. Czy znajdą się chętni na droższe akcje?
Firma, której udziałowcem jest między innymi Leonardo DiCaprio, podwyższyła widełki cenowe do 23 - 25 dol za akcję. Oferta publiczna Beyond Meat obejmuje 8,75 mln akcji zwykłych. Decyzja o podwyższeniu ceny została podyktowana większym popytem na akcje. Ale sama firma przynosi jak na razie głównie straty.
Strata Beyond Meat w 2018 r. wyniosła 29.9 mln dol., poniżej strat z 2017 r. ale powyżej 25.1 mln dol straty w 2016 r. Beyond Meat przyznaje, że przynosi straty od 2009 r. czyli od momentu powstania, jak tłumaczy z uwagi na inwestycje w rozwój. Kalifornijska firma uzyskała w 2017 r. przychód netto w wysokości 88 milionów dolarów, wobec 33 mln dol. rok wcześniej.
Beyond Meat to jedna z wielu firm tzw. "jednorożców", które planują debiut na giełdzie, ale nie przynoszą zysków. W tym tygodniu firma We Company, właściciel marki WeWork, oferującej elastyczną przestrzeń biurową, złożyła papiery do SEC. Straty za ubiegły rok wyniosły 1,9 mld dol.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA