Reklama
Rozwiń

Przewrót w Kani. CBŚ aresztowało prezesa

Decyzje Rady Wierzycieli przyniosły trzęsienie ziemi w Zakładach Mięsnych Henryk Kania. Detronizacja zarządu, były prezes w areszcie.

Aktualizacja: 09.09.2019 14:47 Publikacja: 09.09.2019 09:58

Przewrót w Kani. CBŚ aresztowało prezesa

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Kłopoty Zakładów Mięsnych Henryk Kania szybko eskalują. Nie tylko Rada Wierzycieli doprowadziła jednak do odwołania zarządu, to jeszcze, jak informuje „Puls Biznesu", Centralne Biuro Śledcze aresztowało w weekend Grzegorza M., wiceprezesa, a do czerwca prezesa Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Biuro działało na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Internauci na forum inwestorów poświęconym problemom spółki ZM Henryk Kania informują, że pod biurem w Goczałkowicach stały też samochody administracji celno-skarbowej. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Przemysł spożywczy
Drożyzna i chęć ratowania żywności pcha nas po zakupy z przeceny. „To już nie wstyd”
Przemysł spożywczy
Chiny oszczędzają głównych producentów koniaku w UE. Zwolnią ich z ceł
Przemysł spożywczy
GIS wycofał piwo znanego polskiego producenta. Butelki mogą wybuchnąć
Przemysł spożywczy
Rośnie apetyt na małą czarną. Ile wart jest rynek kawy w Polsce?
Przemysł spożywczy
Kryzys żywnościowy ogarnia Rosję. Załamanie produkcji, bankructwa przetwórni