fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Polak zostanie szefem Carlsberga w Wielkiej Brytanii. Polski dział z nowym prezesem

Tomasz Bławat
materiały
Jeden z trzech największych działających w Polsce browarów będzie miał nowego szefa. Od stycznia Tomasz Bławat obejmie stery Carslberg Wielka Brytania, zastąpi go na stanowisku Paul Davies.

Na początku Nowego Roku zmieni się zarząd w firmie Carslberg Polska – informuje spółka. Tomasz Blawat, który jest prezesem Carlsberg Polska od 2012 r., zostanie od początku stycznia prezesem spółki Carlsberg Wielka Brytania. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w ING, SABmiller oraz Procter and Gamble w Polsce i poza jej granicami.

Czytaj także: Browar Lwówek na nowo 

Na fotelu prezesa polskiej spółki zasiądzie natomiast Paul Davies. Przyszły szef polskiego oddziału Carlsberga pracuje w grupie od 11 lat, a od trzech lat jest wiceprezesem Craft & Speciality, odpowiada globalnie za rozwój kategorii piw kraftowych i specjalności piwnych w centrali Grupy Carlsberg w Kopenhadze. Z branżą spożywczą i napojową od blisko 25 lat. Zanim dołączył do Grupy Carlsberg pracował dla kilku sporych firm branży spożywczej w Wielkiej Brytanii takich jak: United Biscuits, Dairy Crest i Premier Foods w obszarze marketingu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA