fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Narada klientów z NATO nad A400M

Bloomberg
Przedstawiciele krajów NATO, które zamówiły samoloty transportowe A400M, spotkają się 5 lutego w Londynie dla omówienia opóźnień w realizacji tego programu z przyczyn technicznych. Mieli spotkać się w połowie listopada, ale datę przełożono.

Rok temu Airbus ogłosił nowy odpis na 1,2 mld euro na ten program i zwrócił się do 7 krajów klienckich o zmniejszenie wysokich kar i o odroczenie terminów ich płatności z powodu trudności technicznych i opóźnień w dostawach. 

W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Niemiec, Turcji i W. Brytanii oraz reprezentanci europejskiego organu współpracy w zakresie kupowania sprzętu wojskowego OCCAr), który nadzoruje program A400M na rzecz 7 kupujących.

Znaczenie tej narady może okazać się ograniczone, bo Niemcy, największy klient na ten samolot i zarazem najbardziej wrogo nastawiony na udzielanie Airbusowi nowej pomocy, po wypłaceniu 3,5 mld euro w 2010 r., prowadzą nadal negocjacje nad sformowaniem nowego rządu koalicyjnego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA