fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Uchylono immunitet byłemu prokuratorowi Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Koszalinie

Fotorzepa, Kuba Kamiński
Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym w Warszawie udzielił zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej byłego prokuratora Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Koszalinie, obecnie prokuratora byłej Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku w stanie spoczynku.

Wniosek został złożony w śledztwie dotyczącym bezprawnych pozbawień wolności w latach 1981 i 1982 w Koszalinie, osób prowadzących działalność opozycyjną przez prokuratorów Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Koszalinie i sędziów Sądu Pomorskiego Okręgu Wojskowego.

Jak podaje Prokuratura Krajowa, w toku śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy dostatecznie uzasadniający podejrzenie dopuszczenia się przez byłego prokuratora Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Koszalinie czynów wyczerpujących znamiona zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości, które polegały na długotrwałym bezprawnym pozbawieniu wolności oraz skierowaniu aktu oskarżenia wobec osób wyrażających w różnych formach sprzeciw wobec wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i pozbawienia społeczeństwa podstawowych praw i wolności obywatelskich.

- Sąd podzielił w pełni argumentację przedstawioną przez prokuratora w złożonym wniosku o uchylenie immunitetu. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne - informuje Prokuratura Krajowa.

Źródło: Prokuratora Krajowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA