fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump zaatakowany przez własną partię. "Zatruwa nasz system demokratyczny"

AFP
Zasiadająca w Izbie Reprezentantów republikanka Liz Cheney, córka byłego wiceprezydenta Dicka Cheneya, uważa, że były prezydent Donald Trump "zatruwa system demokratyczny" swoimi nieustannymi fałszywymi twierdzeniami, że jego listopadowa porażka w wyborach była wynikiem oszustwa.

"Wybory prezydenckie w 2020 roku nie zostały skradzione. Każdy, kto twierdzi, że tak było, rozpowszechnia WIELKIE KŁAMSTWO, odwraca się od rządów prawa i zatruwa nasz system demokratyczny" - napisała na Twitterze Liz Cheney.

Republikanka nie wymieniła Trumpa z nazwiska, ale nie ma wątpliwości, do kogo były skierowane jej słowa. Wcześniej były prezydent przekazał, że "Oszustwo w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie od tego dnia znane jako WIELKIE KŁAMSTWO!"

Donald Trump w wyborach prezydenckich przegrał z Joe Bidenem. Nie przyniosły skutku odwołania do sądów.

Sondaże pokazują, że duża cześć republikańskich wyborców akceptuje twierdzenia Trumpa o oszustwie, które 6 stycznia pomogły wywołać śmiertelne zamieszki na Kapitolu.

Sześciu na dziesięciu republikanów wierzy również w fałszywe twierdzenie Trumpa, że wybory zostały skradzione i taki sam odsetek republikanów uważa, że powinien on ponownie kandydować w 2024 roku - wynika z marcowego sondażu Reuters/Ipsos.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA