fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sanders: Mój wiceprezydent nie będzie starym białym mężczyzną

AFP
W wywiadzie dla "The New York Times" senator Bernie Sanders, ubiegający się o nominację Partii Demokratycznej w prawyborach prezydenckich, zapowiedział, że jeśli uzyska nominację, wówczas jego kandydat na wiceprezydenta nie będzie "starym, białym mężczyzną".

Sanders podkreślił, że obecnie jest "trochę za wcześnie", by wskazywać swojego kandydata na wiceprezydenta.

Zapewnił jednak, że nie będzie to "stary biały mężczyzna". O swoim głównym rywalu w prawyborach, byłym wiceprezydencie Joe Bidenie powiedział zaś, że "osiem lat jakie spełnił na urzędzie (wiceprezydenta) powinno wystarczyć". Sanders ma 78 lat, Biden - 77 lat.

- Wierzę w różnorodność. Wierzę i wiem, ze moja administracja i mój gabinet będą odzwierciedlać to, jak wygląda Ameryka. Nie powiem wam, kto będzie (moim kandydatem na wiceprezydenta) - dodał senator z Vermont.

Spekuluje się, że kandydatką Sandersa na wiceprezydenta mogłaby być jego rywalka w prawyborach, senator Elizabeth Warren. Biden mówił też, że "bardzo ważną rolę" w Białym Domu w przypadku wygrania przez niego wyborów prezydenckich będzie pełnić kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie 2020 roku.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA