fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Zełenski chce się spotkać z Trumpem w Polsce

AFP
Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski będzie w naszym kraju 1 i 2 września. Stara się, by w czasie tej wizyty przeprowadzić rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem – dowiedziała się „Rzeczpospolita” ze źródeł ukraińskich.

Przywódcy wielu krajów zjadą do Polski z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się 1 września. Wizyta niektórych nie ograniczy się do jednego dnia i udziału w uroczystościach rocznicowych, będzie też miała charakter dwustronny.

Jak podała parę dni temu „Rzeczpospolita”, na dwa dni, 31 sierpnia i 1 września, przyjedzie Donald Trump.

Dwa dni, jak nieoficjalnie powiedziały nam źródła ukraińskie, planuje też spędzić w Polsce Wołodymyr Zełenski. I zamierza odbyć w naszym kraju pierwsze spotkanie z Donaldem Trumpem. Musiałoby do tego dojść 1 września.

Zaproszenie na uroczystości 1 września dostali przywódcy państw NATO, Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego (w tym Białorusi i Ukrainy). Nie otrzymał go natomiast prezydent Rosji Władimir Putin.

Od dawna wiadomo, że przyjedzie prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą wezmą udział w obchodach upamiętniających 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej w Wieluniu i w Warszawie – mówił „Rzeczpospolitej” ambasador Niemiec Rolf Nikel.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA