fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Rekordowo niskie notowania Donalda Trumpa

AFP
Jedynie 38 proc. uczestników sondażu przeprowadzonego na zlecenie NBC News i "Wall Street Journal" jest zadowolonych z działań prezydenta Donalda Trumpa. To najniższy wynik zanotowany przez Trumpa w tym badaniu.

Poparcie dla Trumpa w najnowszym sondażu NBC News i WSJ jest niższe niż w najgorszym jak dotąd dla niego badaniu z maja, kiedy pozytywnie o jego prezydenturze wypowiadało się 39 proc. respondentów.

Najnowszy sondaż, przeprowadzony między 23 a 26 października wskazuje, że 58 proc. ankietowanych jest niezadowolonych ze sposobu w jaki Trump sprawuje urząd prezydenta.

Jak czytamy w omówieniu sondażu na tym samym etapie prezydentury Barack Obama miał poparcie rzędu na poziomie 51 proc., George W. Bush był popierany przez 88 proc. respondentów, a Bill Clinton - przez 47 proc.

51 proc. jest niezadowolonych ze sposobu, w jaki Trump kształtuje stosunki USA z Koreą Północną, 54 proc. nie podoba się sposób, w jaki Trump zachowywał się po huraganie, który spustoszył Portoryko. Jednocześnie 48 proc. uważa, że Trump poradził sobie z kryzysem wywołanym huraganami na Florydzie i w Teksasie, a 42 proc. pozytywnie ocenia działania Trumpa w kwestii gospodarki.

Margines błędu sondażu wynosi 3,3 pkt. proc.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA