fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Były prezes Altus TFI wyjdzie z aresztu z powodu koronawirusa

Fotorzepa, Bartłomiej Żurawski
Były prezes Altus TFI Piotr Osiecki, aresztowany w 2018 r. w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery GetBack, opuści areszt za kaucją z powodu epidemii koronawirusa.

Jak podaje dziś Puls Biznesu, sąd zdecydował się przedłużyć o 2 miesiące areszt dla twórcy Altus TFI, ale zgodził się na jego wypuszczenie za kaucją.

Czytaj też:

- Niezależenie od przesłanek procesowych sąd wyraźnie podkreślił, że mój klient powinien opuścić areszt ze względów humanitarnych, z uwagi na realne ryzyko związane z epidemią koronawirusa na terenie aresztu śledczego. Prokuratura w tej chwili bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność za narażenie jego zdrowia i życia – mówi Katarzyna Szwarc, obrońca Piotra Osieckiego.

Piotr Osiecki jest twórcą i byłym prezesem Altus TFI. Prokuratura zarzuca mu udział w zmowie, która naraziła GetBack na straty przekraczające ponad 150 mln zł. On sam konsekwentnie nie zgadza się z zarzutami. Od września 2018 r. - z przerwami po kolejnych odwołaniach i decyzjach sądów - przebywa w areszcie.  Spędził tam w sumie 12 miesięcy. Obrońcy Osieckiego uważają, że jest on bezprawnie przetrzymywany w areszcie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA