fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Ardanowski: Jak można rezygnować z wiernego elektoratu?

Fotorzepa, Robert Gardziński
Rolnicy są ludźmi nieufnymi, tak ich historia ukształtowała, ale uwierzyli PiS i mocno się zawiedli tą ustawą - powiedział w Polsat News Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa, za sprzeciw wobec ustawy o ochronie zwierząt zawieszony w prawach członka PiS.

Ardanowski wraz z kilkunastoma innymi członkami Prawa i Sprawiedliwości zagłosował przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, forsowanej przez Kaczyńskiego, a zakładającej m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra.

Karą jest zawieszenie w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

W zrekonstruowanym rządzie Mateusza Morawieckiego nie znalazło się miejsce dla Ardanowskiego. Jego następcą na stanowisku ministra rolnictwa został 39-letni poseł PiS, zootechnik, Grzegorz Puda.

Dziś rano w Polsat News Ardanowski mówił, że "odejście z rządu to konsekwencja jego świadomej decyzji w związku z ustawą, której nie akceptuje zarówno on, jak i cała polska wieś".

Dodał też, że wymiana ministrów jest czymś całkowicie naturalnym, a on sam był jednym z najdłużej pełniących swój urząd ministrem rolnictwa.

Ardanowski mówił, że słowo "żal" nie jest tym, które dokładnie opisuje jego obecny stosunek do Jarosława Kaczyńskiego. - To jest złe słowo, w polityce się przychodzi i odchodzi - stwierdził.

Tłumaczył, że jest rolnikiem, który został urzędnikiem, żeby rozwiązywać problemy wsi, a głosy rolników, "którzy również ze względu na jego aktywność głosowali na PiS", są dla niego ważniejsze niż zapowiedziane kary za niesubordynację podczas głosowania, w tym usunięcie z PiS.

Były minister rolnictwa "zachodzi w głowę", jakie były motywy wprowadzenia ustawy, która nie była konsultowana ze środowiskami wiejskimi, bo przecież to głosy wsi zdecydowały o wygranej Andrzeja Dudy, a wcześniej - Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych.

- Nie wiem, jak można zrezygnować z wiernego elektoratu. Rolnicy są ludźmi nieufnymi, tak ich historia ukształtowała, ale uwierzyli PiS i mocno się zawiedli tą ustawą - mówił Ardanowski.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA