fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo dla Ciebie

Sąd: odmówił uścisku dłoni kobiety, nie dostanie niemieckiego obywatelstwa

Uścisk dłoni
Adobe Stock
Zgodnie z orzeczeniem sądu uścisk dłoni jest podstawowym elementem społecznej kultury życia w Niemczech. Dla lekarza z Badenii-Wirtembergii oznacza to, że nie otrzyma niemieckiego obywatelstwa - donosi "Deutsche Welle".

Orzeczeniem sądu każdy, kto z powodu fundamentalistycznych wartości odmawia uścisku dłoni kobiety, nie może zostać obywatelem Niemiec. Dlatego sąd administracyjny w Mannheimie odrzucił wniosek o przyznanie niemieckiego obywatelstwa Libańczykowi, uzasadniając to tym, że postawa mężczyzny nie daje gwarancji na to, że przystosuje się on do niemieckich warunków życia.

Libańczyk mieszka legalnie w Niemczech od 2002 roku i pracuje obecnie jako ordynator w jednej z klinik.

Wcześniej przed sądem administracyjnym w Stuttgarcie lekarz bezskutecznie odwoływał się od decyzji o odrzucenie wniosku o niemieckie obywatelstwo przez starostwo. W swoim uzasadnieniu sąd w Stuttgarcie argumentował, że mężczyzna odmawia uścisku dłoni kobietom, postrzegając je jako zagrożenie w postaci pokusy seksualnej lub niemoralnego postępowania.

W 2015 roku lekarz odmówił uścisku dłoni urzędniczce podczas uroczystego nadania obywatelstwa. Tłumaczył to tym, że obiecał żonie - muzułmance narodowości niemieckiej i syryjskiego pochodzenia - że nie uściśnie ręki innej kobiecie.

Źródło: Deutsche Welle
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA