Reklama
Rozwiń
Reklama

Prezydent wybrał doradców

W czwartek Andrzej Duda przedstawi współpracowników. „Rzeczpospolita" zna ich nazwiska.

Publikacja: 23.09.2015 21:00

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Barbara Fedyszak-Radziejowska, Zofia Romaszewska, Urszula Doroszewska i Andrzej Zybertowicz znajdą się w gronie doradców głowy państwa – wynika z naszych informacji. Będą to pierwsze nominacje Andrzeja Dudy w tym obszarze.

W porównaniu z poprzednią prezydenturą grono doradców zostało mocno ograniczone. W ciągu pięcioletniej kadencji Bronisław Komorowski miał siedmiu doradców etatowych i 15 społecznych.

Teraz tylko Doroszewska dostanie pełny etat. Pracowała już w kancelarii za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, była m.in. zastępcą dyrektora Biura Spraw Zagranicznych. Potem, w latach 2008–2013, była ambasadorem w Gruzji. Z wykształcenia jest socjologiem, w PRL działała w opozycji.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Polityka
Rap Janusza Korwin-Mikkego bez konsekwencji. Nie odpowie za „szatkowanie socjalistów”
Polityka
Sondaż: Czy Polska 2050 powinna otrzymać tekę wicepremiera? Polacy odpowiedzieli
Polityka
Wydział Konwojowy na posiedzeniu ws. Ziobry. Chodzi o natychmiastowe wykonanie decyzji sądu?
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Polityka
Donald Tusk: Część z 28 punktów Donalda Trumpa nie do zaakceptowania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama