Reklama

Życie na podsłuchu

Rząd nie widzi powodu, by ściślej nadzorować inwigilowanie obywateli przez specsłużby.

Aktualizacja: 12.08.2015 07:08 Publikacja: 11.08.2015 21:08

Życie na podsłuchu

Foto: 123RF

Pomimo obiekcji organizacji pozarządowych rząd zamierza zaakceptować kontrowersyjny projekt ułatwiający specsłużbom i organom ścigania dostęp do danych o obywatelach – wynika ze stanowiska MSW, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Projekt, do którego rok temu miał zastrzeżenia Trybunał Konstytucyjny (TK), pozwala dziesięciu służbom sięgać po dane telekomunikacyjne bez uzyskania zgody sądu. Dotyczy to m.in. wykazu połączeń, informacji o lokalizacji telefonu, danych osobowych abonenta. Wśród służb, które mogą z tego korzystać, są m.in.: ABW, CBA, kontrola skarbowa i policja.

W powstającym w MSW stanowisku znalazło się zdanie, że senacki „projekt wpisuje się w założenia demokratycznego państwa prawa".

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Polityka
Zabójcze zagrożenie dla PiS. Konfederacja i partia Brauna mogą zacierać ręce
Polityka
Prof. Rafał Chwedoruk: Na sprawie działki pod CPK skorzystać może Konfederacja
Polityka
D66 wygrywa z populistami wybory w Holandii. Pierwszy otwarcie homoseksualny premier?
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Polityka
Donald Tusk przejmuje inicjatywę i ma plan, który może pomieszać PiS-owi szyki
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama