fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Koło Girzyńskiego przestanie istnieć po 12 dniach?

Zbigniew Girzyński
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Przejście Arkadiusza Czartoryskiego do Partii Republikańskiej Adama Bielana i powrót do klubu PiS oznacza, że założone m.in. przez Czartoryskiego 25 czerwca koło poselskie "Wybór Polska" przestanie istnieć.

Czartoryski wyszedł z klubu PiS 12 dni temu - 25 czerwca on, Małgorzata Janowska i Zbigniew Girzyński ogłosili, że zakładają nowe koło "Wybór Polska".

Czartoryski został wiceprzewodniczącym koła. Jego przewodniczącym została Małgorzata Janowska, a sekretarzem - Zbigniew Girzyński.

- Czynimy to dlatego, że chcemy naszą postawą, formacją na razie parlamentarną, współpracując z innymi siłami, stworzyć nadzieję dla tych wszystkich, którzy poczuli się przez PiS, tak jak my, w pewnym momencie zostawieni - mówił Girzyński ogłaszając wyjście z klubu PiS 12 dni temu. Poseł nie wykluczył utworzenia nowej partii. Mówił też, że jego koło "nie będzie opozycją totalną".

Koło poselskie w Sejmie musi liczyć minimalnie trzech posłów. Aby koło "Wybór Polska" nie przestało istnieć, musiałby do niego dołączyć nowy poseł lub posłanka.

Posłowie nie należący w Sejmie do żadnego klubu, ani koła mają status niezrzeszonych. W Sejmie jest obecnie pięcioro takich posłów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA