fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Scheuring-Wielgus: Ziobro nie wie, z kim zadziera

Fotorzepa, Jakub Czermiński
To Zbigniew Ziobro zaprosił mnie na ring, w którym sam jest. Jeśli mnie zaprasza, to ja chętnie z tej potyczki z panem Ziobrą skorzystam - powiedziała w Polsat News posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

Głównym tematem rozmowy z Joanną Scheuring-Wielgus była decyzja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o podjęciu działania mającego na celu odebranie jej immunitetu.

Ziobro chce, by posłanka Lewicy została pociągnięta do odpowiedzialności za "złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażanie uczuć religijnych".

"Złośliwe przeszkadzanie" miało mieć miejsce w październiku, gdy posłanka wraz z mężem weszła do kościoła p.w. św. Jakuba Apostoła podczas mszy. Wraz z mężem stanęła przed ołtarzem, trzymając transparenty o treści „Kobieto! Sama umiesz decydować” oraz „Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką”.

Za ten czyn, jeśli zostanie jej odebrany immunitet, posłance grozi kara do 2 lat więzienia.

Scheuring-Wielgus uważa, że miała prawo do takiego gestu, bo zapisany w konstytucji rozdział Kościoła od państwa w praktyce istnieje tylko na papierze. 

- Kościół katolicki od wielu wielu lat ma bardzo ścisłą symbiozę z polityką i politykami, a ja uważam, że tak być nie powinno - mówiła.

Uzasadnia, że jej i męża wejście do kościoła było "aktem sprzeciwu wobec wtrącania się Kościoła w intymne sprawy kobiet" i nie miałaby problemu z powtórzeniem takiego wystapienia.

Scheuring-Wielgus zapewnia, że nie boi się Zbigniewa Ziobry.

- To Zbigniew Ziobro zaprosił mnie na ring, w którym sam jest. Jeśli mnie zaprasza, to ja chętnie z tej potyczki z panem Ziobrą skorzystam -stwierdziła.

Polityczka podkreśliła, że "Ziobro chyba nie wie, z kim zadziera", bo ona nie jest słabeuszem i "jest przygotowana na wszystko".

Powiedziała również, że jak na razie nie dotarła do niej żadna oficjalna informacja o wszczęciu wobec niej jakiegokolwiek postępowania. - O wszystkim dowiaduję się od dziennikarzy" - stwierdziła.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA