fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Johnson: Weganizm to zbrodnia przeciwko miłośnikom sera

AFP, stock.adobe.com
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z BBC stwierdził, że chciałby schudnąć w 2020 roku, ale dodał, że nie zostanie weganinem, ponieważ nie jest w stanie wyrzec się jedzenia sera.

Johnson mówił, że chociaż zamierza zrzucić kilka kilogramów w 2020 roku, to jednak nie będzie brał udział w tzw. Veganuary, dorocznej kampanii zachęcającej do tego, by w styczniu zrezygnować z mięsa i produktów odzwierzęcych. Powód? Wymagałoby to od niego "bardzo dużo uwagi".

Premier dodał, że choć chyli czoła przed weganami, którzy "mogą to znieść, mogą unikać wszystkich niewegańskich produktów", to jednak unikanie produktów odzwierzęcych jest "zbrodnią przeciwko miłośnikom sera".

Johnson zadeklarował jednocześnie, że chciałby schudnąć, ponieważ w 2019 roku, przybrał na wadze.

W 2019 roku media informowały, że partnerka Johnsona, Carrie Symonds, próbowała skłonić Johnsona do przejścia na wegańską dietę.

Według strony internetowej kampanii Veganuary w 2019 roku 250 tys. Brytyjczyków zobowiązało się do przejścia na wegańską dietę, a restauracje i supermarkety wprowadziły w tym czasie ponad 200 wegańskich produktów i dań do swojej oferty.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA