fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Corbyn: To nie brexit naprawdę dzieli Brytyjczyków

AFP
Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn w czwartek zaapeluje zarówno do Brytyjczyków, którzy chcieliby pozostania Wielkiej Brytanii w UE, jak i do zwolenników brexitu, by głosowali na jego ugrupowanie w nadchodzących wyborach do PE - zapowiada Reuters. Jego zdaniem do wyborów dojdzie dlatego, że rząd torysów doznał "kompletnej klęski" w wyprowadzaniu kraju z UE.

Wybory do PE odbędą się w Wielkiej Brytanii 23 maja, w związku z opóźnieniem brexitu, do którego miało pierwotnie dojść 29 marca. W związku z trzykrotnym odrzuceniem przez Izbę Gmin umowy brexitowej wynegocjowanej przez Theresę May datę brexitu przesunięto najpierw na 12 kwietnia/22 maja, a potem na 31 października. 

Corbyn ma wezwać Brytyjczyków do głosowania na Partię Pracy "ponad podziałami ws. brexitu".

- Nikt nie spodziewał się, że będziemy organizować wybory europejskie, ale kompletna klęska rządu w kwestii brexitu sprawiła, że do nich dojdzie - powie Corbyn w czasie inauguracji kampanii wyborczej jego partii przed wyborami do PE, która będzie miała miejsce na Uniwersytecie Kent.

- W czasie, gdy niekompetencja rządu i podziały ws. brexitu doprowadziły do impasu, nierówności w naszym społeczeństwie pogłębiają się - powie Corbyn.

Corbyn liczy, że jego sprzeciw wobec polityki cięć budżetowych zapewni Partii Pracy sukces w wyborach - pisze Reuters. W czasie swojego przemówienia Corbyn ma przekonywać, iż prawdziwym podziałem w Wielkiej Brytanii nie jest podział wokół tego, jak Brytyjczycy głosowali w referendum ws. brexitu. 

- Prawdziwy podział to podział między wieloma (mniej zamożnymi), a nielicznymi (bogatszymi) - ma powiedzieć Corbyn.

- Apeluję, byście głosowali na Partię Pracy, ugrupowanie, które chce połączyć wielu i odebrać władzę nielicznym - doda lider labourzystów. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA