fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kacper Płażyński interpeluje ws. ceny maskotek

Kacper Płażyński
Twitter
Kacper Płażyński, szef radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska, wystosował interpelację do prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz, Pyta w niej o cenę maskotek, jakie otrzymało kilku radnych podczas spotkania z prezydent.

Interpelacja dotyczy maskotek, które otrzymało kilkoro radnych podczas spotkania, na które Dulkiewicz zaprosiła przewodniczących trzech politycznych klubów w Radzie Miasta Gdańska.

Dwoje radnych otrzymało pluszowe lwy gdańskie - ponieważ urodziły im się wnuki. Kacper Płażyński, szef Klubu PiS, dostał książkę - eseje “O tyranii” Timothy'ego Snydera. Wszystkim wręczono też logo obchodów 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów. 

Kilka dni po spotkaniu Płażyński wystosował interpelację, w której domaga się przedstawienia kosztów zakupu tych prezentów oraz dokumentów, na podstawie których urząd miasta wręcza prezenty.

- Przypominam, że chodzi o koszt 2 pluszowych zabawek, 3 ramek na zdjęcia oraz książki - zaznacza Płażyński.

Domaga się też, aby Urząd Miasta poinformował, "ile od 2016 r. miasto przeznaczyło pieniędzy na gadżety z nazwą konstytucja, jakiego rodzaju i łącznej wartości oraz komu gmina przekazała prezenty od początku tego roku oraz jakie zasady obowiązują w przekazywaniu prezentów przez władze miasta".

Gdański magistrat, pytany o interpelację Płażyńskiego, odpowiada, że dobry obyczaj nakazuje, aby najpierw odpowiedzieć radnemu, a potem wypowiadać się w mediach - pisze "Dziennik Bałtycki".

Źródło: Dziennik Bałtycki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA