fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż Harvard-Harris: Bernie Sanders najpopularniejszym politykiem w USA

AFP
Przeprowadzony na grupie 2263 zarejstrowanych wyborców w USA sondaż autorstwa Harvard-Harris wskazuje, że najpopularniejszym politykiem w USA jest dziś senator z Vermont, bezskutecznie starający się o prezydencką nominację Demokratów w 2016 roku, Bernie Sanders.

Z sondażu wynika, że pozytywnie postrzega Sandersa 54 proc. ankietowanych - podczas, gdy 36 proc. ma negatywne zdanie na jego temat.

Uważany za radykalnie lewicowego polityka Sanders był głównym rywalem Hillary Clinton w organizowanych przez Demokratów prawyborach przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. Ostatecznie nominację zdobyła Clinton, która w wyborach przegrała z kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem.

Wysokie notowania ma również wiceprezydent USA, Mike Pence, którego pozytywnie postrzega 44 proc. ankietowanych. Sam Trump jest dobrze oceniany przez 41 proc. ankietowanych. 

Z kolei lider Republikanów w Senacie Mitch McConell jest postrzegany pozytywnie zaledwie przez 19 proc. respondentów. Negatywnie postrzega go aż 49 proc. respondentów.

McConell, który w Senacie zasiada od 1984 roku znajduje się obecnie w ostrym konflikcie z Trumpem - to efekt m.in. tego, że polityk nie zgodził się na plan Trumpa zakładający podwyższenie pułapu zadłużenia rządu federalnego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA