fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Biedroń: 500 plus to bardzo dobra zmiana

Robert Biedroń
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Robert Biedroń przedstawił statystyki Słupska po wprowadzeniu programu 500 plus. - Nie kibicuję PiS, ale Program 500 Plus to bardzo dobra zmiana - powiedział.

Prezydent Słupska Robert Biedroń powiedział, że w tym roku więcej dzieci z jego miasta wyjechało na kolonie, z danych wynika również, że 40 proc. mniej uczniów koszty z darmowych obiadów w stołówkach. Także około 41 proc. mniej rodzin korzysta z miejskiej pomocy społecznej. 

- Okazuje się, że dla społeczeństwa to bardzo dobra zmiana. Nie kibicuję PiS, ale to jest sukces - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Biedroń.

Prezydent Słupska ocenił, że 500 plus to społeczny sukces, jednak program budzi obawy, gdy myślimy o gospodarce. - Jeśli PiS ustabilizuje finansowanie tego programu, jest on społecznie bardzo potrzebny. Ci, którzy do tej pory nie uczestniczyli w benefitach III RP, ponieważ nie byli w stanie w tej neoliberalnej gospodarce wiosłować tak szybko, dziś mogą brać udział w podziale dóbr - mówił.

Biedroń wskazał również, że program rządu ma wady. Jednym z nich ma być nieobjęcie programem matek, które samotnie wychowują dzieci, również gdy przekroczą określony próg dochodowy. - To są wypaczenia, które trzeba skorygować. Ale program działa. Ja realnie widzę jego pozytywne efekty - ocenił.

Zdaniem Biedronia 500 plus jest ratunkiem dla wszystkich partii politycznych. Bez niego mogłoby dojść do społecznych protestów - uważa polityk.

 

 

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA