fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory w USA, czyli ostatnia nadzieja Trumpa

Sztab Donalda Trumpa
Sztabowcy Donalda Trumpa wiedzą, że hasło „Uczyńmy Amerykę znowu wielką” nie jest już tak chwytliwe jak kiedyś. Trzeba szukać innych sposób na uwiedzenie wyborców. Na zdjęciu: wiec prezydenta na lotnisku w Prescott, stan Arizona, 19 października 2020 r.
AFP/OLIVIER TOURON
Kto będzie przewodził największemu mocarstwu globu, może się zdecydować na stosunkowo niewielkim terenie. Na przykład w hrabstwach leżących w pobliżu federalnej autostrady A4 na Florydzie.

Bill Stepien całe dnie spędza nad tabelkami Excela. Dwa miesiące temu Donald Trump mianował go na miejsce Brada Parscale'a szefem swojej kam-panii wyborczej, bo chciał, aby niczym kret kopiący tunele w ziemi znalazł w gąszczu fatalnych sondaży drogę do utrzymania Białego Domu. 42-letni polityczny konsultant hrabstwo po hrabstwie, branża po branży, wspólnota religijna po wspólnocie religijnej i grupa etniczna po grupie etnicznej analizuje więc, gdzie prezydent zachował jeszcze wystarczający kapitał sympatii, aby zmobilizować elektorat i przechylić 3 listopada na swoją stronę wynik wyborów.

To taktyka „ataku od tyłu", szarży tam, gdzie przeciwnik spodziewa się jej najmniej i da się zaskoczyć. Tak właśnie w 2016 roku Stepien, wówczas doradca niższego szczebla, wyreżyserował dla Trumpa zwycięstwo w Wisconsin i Michigan, dwóch stanach Środkowego Zachodu, które wbrew wszelkim przewidywaniom nie postawiły na Hillary Clinton. Doradca Trumpa dobrze wyczuł strach przed...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA