fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Stolica Boża i Barankowa. Piosenka o końcu świata

Bernard Wilk uznał, że to jego powołano jako Alfę i Omegę
Fotorzepa, Jakub Kowalski
Stolica Boża i Barankowa Apostołów w Duchu i Prawdzie, Alfa i Omega, Początek i Koniec to najmniejszy kościół świata – ma czworo wiernych.

Google podaje telefon do Nysy, który odbiera starsza pani i woła kogoś upoważnionego, rozmowa kończy się odłożeniem słuchawki. Franciszkanie z imponującego klasztoru za miedzą mówią, że Baranki Boże przeniosły się do Białej Nyskiej i ich dom stoi pusty. Siostry ze Zgromadzenia Marii Niepokalanej nic nie wiedzą, choć chodzą po okolicy z Matką Boską. W Spółdzielni Pracy Cukry Nyskie i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym robią wielkie oczy na wieść o małej grupie religijnej. Właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców Agat zarzeka się, że nie ma z tym nic wspólnego.

Aleja Wojska Polskiego ciągnie się na przedmieściach wzdłuż Nysy Kłodzkiej, która czasem wylewa. Nie ma wątpliwości, że to tu. Wśród poniemieckich pałacyków z bogatą sztukaterią i belkami wtopionymi w tynk stoi bunkier w kolorze szaroburym.

Wygląda na opuszczony, nie ma w nim życia, wieczorem zza firanki błyska światło. Obejście to rumowisko: zepsuta kuchenka, pryzmy drewna, z...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA