fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Robert Mazurek: Dachówka znad Renu

Erbeldinger Riesling Brut Nature 99 zł
Rzeczpospolita
Za PRL-u każde buty sportowe były adidasami, a każde białe wino rieslingiem. Były więc adidasy marki Puma? Były i było dobrze. Był też „Riesling Sofia wyprodukowany z winogron dimiat", jak dumnie oznajmiano na etykiecie. Teraz czasy takie, że – dacie państwo wiarę – rieslingi tylko z rieslinga się robi, a te reńskie tylko znad Renu. Po co tak? Nie wiem, nie nadążysz za nowinkami, ale dostosujmy się.

Na mapie wygląda to tak: nie więcej niż godzina jazdy na południe z Frankfurtu, spod pięknej katedry w Moguncji będzie z pół godziny, ot, Hesja Nadreńska. Ładne, zadbane miasteczka, Ren wije się z wolna, winnice na wzgórzach, kościółki ze strzelistymi wieżyczkami, domy kryte czerwoną dachówką – czegóż chcieć więcej? Ano, wina.

I w takim Bechthem wino jest. Większość tego dobra wypijana jest na miejscu, i to dosłownie. Nasi zachodni sąsiedzi mają zwyczaj weekendowych wyjazdów na wino – jadą do sympatycznego gasthausu, popijają niezobowiązujące wino od gospodarza, próbują lokalnej kuchni i wracają w niedzielę trzeźwieć do swych domów. Jak się trafi, to wino może być naprawdę dobre.

Ale są też tacy, którzy stawiają głównie na wino, nie na gastronomię. Rodzina Erbeldingerów robi to od ponad pół wieku bardzo dobrze i nie chodzi tylko o liczne nagrody, którymi się szczyci. To młode pokolenie winiarzy, producenci ekologiczni, skoncentrowani na...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA