fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Papież Franciszek

Papież Franciszek zaszczepi się w przyszłym tygodniu

Papież Franciszek
AFP
Już w przyszłym tygodniu planuję zaszczepić się przeciwko koronawirusowi – zapowiedział papież Franciszek w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Canale 5, który zostanie wyemitowany w niedzielę wieczorem.
Papież zachęcił wszystkich, by podobnie jak on zaszczepili się, chroniąc nie tylko własne zdrowie, ale także innych osób. - Sądzę, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, ponieważ ryzykujesz zdrowiem i życiem, ale ryzykujesz także życiem innych osób. W przyszłym tygodniu zaczniemy szczepienia w Watykanie, a ja zarezerwowałem już sobie miejsce. To trzeba podjąć – stwierdził Franciszek.

W wywiadzie dla Canale 5 Ojciec Święty odniósł się także do niedawnych zamieszek w Waszyngtonie i ataku na amerykański Kapitol. - Nigdy nie można godzić się na przemoc – powiedział. Wyraził zdumienie, że doszło do niej w społeczeństwie tak zdyscyplinowanym, jak amerykańskie. Jednocześnie zaznaczył, że trzeba wyciągnąć naukę z tego, co się wydarzyło i naprawić popełnione zło.

Źródło: KAI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA