fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Oscary

Sondaż: Gala oscarowa – ważniejsze wyniki czy blichtr

123RF
Większość Polaków deklaruje, że oglądając relację z gali oscarowej koncentruje się na wynikach konkursu – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl. Jednak dla co piątego respondenta ważniejsze są stroje gwiazd, a co ósmego najbardziej ciekawią przemówienia.

W podziale na płeć to kobiety częściej interesują się strojami gwiazd (25 proc. vs 11 proc. mężczyzn). Mężczyźni częściej zainteresowani są wynikami konkursu (54 proc. vs 47 proc. kobiet).

 

Zainteresowanie wynikami oscarowej gali rośnie wraz z wiekiem – w grupie do 24. roku życia 46 proc. wskazało, że interesują ich wyniki, podczas gdy w grupie powyżej 50. roku życia – 54 proc.

- Koncentracja na wynikach konkursu jest też większa wśród badanych o wykształceniu wyższym (53 proc.) oraz wśród ankietowanych z miast do 20 tysięcy mieszkańców (57 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Eksperci przyznają, że gala wręczenia Oscarów nie jest już rankingiem filmów, kreacji filmowych. Zamieniła się w show sam w sobie. Gwiazdy o tym wiedzą, więc ubierają się i zachowują w sposób ekstrawagancki, mający budzić emocje.

90. gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Dolby Theatre w Hollywood. Zapraszamy na relację na żywo na rp.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA