fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Facebook będzie usuwał fałszywe informacje o szczepionkach

Szczepienie dziecka
Adobe Stock
Facebook poinformował w poniedziałek, że rozszerzy listę fałszywych informacji na temat ochrony zdrowia, których nie będzie można rozpowszechniać za pomocą tego portalu społecznościowego. Zakazane będzie od teraz rozpowszechnianie informacji, że szczepionki są szkodliwe, albo że wywołują autyzm - informuje Reuters.

Z informacji przekazanych przez kierownictwo Facebooka wynika, że administracja portalu będzie usuwać grupy, strony i profile rozpowszechniające fałszywe informacje na temat szczepionek.

Już wcześniej Facebook zaczął usuwać rozpowszechnianie teorii spiskowych na temat koronawirusa - głoszących m.in. że wirus powstał w laboratorium a szczepionki na COVID-19 są szkodliwe.

W grudniu Facebook poinformował, że będzie usuwać fałszywe informacje na temat szczepionek na COVID-19, które nie mają potwierdzenia w słowach ekspertów ds. zdrowia publicznego.

Facebook deklarował wówczas również, że będzie pomagać użytkownikom zdobyć informację o tym gdzie i kiedy mogą otrzymać szczepionkę na COVID-19.

Dotychczas jednak Facebook stosował bardziej zachowawczą politykę wobec treści wymierzonych w szczepionki w ogóle, rozpowszechnianych przez tzw. ruchy antyszczepionkowe.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA