fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Prezes Grupy WING o polskim rynku nieruchomości

materiały prasowe
Polski rynek pozostaje atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów, a wielofunkcyjne projekty Echa to produkt idealny na nowe czasy – mówi Noah Steinberg.

Prawie dokładnie rok temu węgierska Grupa WING zamknęła transakcję przejęcia pakietu kontrolnego Echo Investment. Podczas gdy indeks WIG-nieruchomości stracił w ciągu roku 5 proc., kurs giełdowego dewelopera mieszkaniowo-komercyjnego zniżkował o niemal 15 proc., do prawie 4 zł. Jak WING ocenia dziś polski rynek?

Noah Steinberg, prezes i dyrektor generalny WING:

Mimo pandemii, Polska pozostaje jednym z najlepszych miejsc w Europie z perspektywy rynku nieruchomości. Jak dotąd Polska radzi sobie lepiej niż można byłoby się spodziewać w porównaniu z innymi europejskimi rynkami i nadal jest bardzo dobrą lokalizacją dla zagranicznych inwestorów i deweloperów.

Pandemia nie dotknęła równomierne rynku nieruchomości. Segment mieszkaniowy pozostaje odporny i ma silny potencjał wzrostu, co dobrze wróży na przyszłość. Pandemia przyśpiesza transformację w kierunku aktywności online, co jest znaczącym trendem z ostatnich lat, który prowadzi do zwiększenia popytu na nieruchomości magazynowe i logistyczne. Jednocześnie, segment handlowy i biurowy są pod presją, ale widać przebłyski nadziei, że pracownicy powrócą do biur prędzej niż później. Nie mam obaw o perspektywy obiektów handlowych, bo doświadczenia zakupowe w tradycyjnych sklepach są niezastępowalne.

Co przyniesie przyszłość? Z pewnością pandemia w pewnym stopniu wpłynie na to jak żyjemy, kupujemy i pracujemy. Doświadczenia z lockdownu sprawiły, że ludzie ponownie zastanowili się nad swoimi potrzebami mieszkaniowymi. Będą chcieli mieć więcej przestrzeni, aby mieszkać i pracować łatwiej i wygodniej we własnym domu, a to może oznaczać większy popyt na mieszkania o podwyższonym standardzie w najlepszych lokalizacjach. Przypuszczam, że wzrośnie zainteresowanie dzielnicami, w których dosłownie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Przykładowo, Echo Investment realizuje projekty typu „destination” (mini-miasteczka), takie jak niemal ukończone Browary Warszawskie czy też Fuzja w Łodzi.

Uważam też, że mieszkania na wynajem staną się bardziej popularnym produktem, co w kolejnych latach zapewne przyczyni się do powstania silnego rynku najmu instytucjonalnego w Polsce. W tym roku oddano do użytku kolejne dwa projekty Echo Investment dla platformy Resi4Rent - R4R Kępa Mieszczańska i R4R Warszawa Browary. Strategicznym celem jest wybudowanie 10 tys. mieszkań na wynajem do 2025 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA