fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Orange Polska sprzedał nieruchomości za 350 mln zł

Bloomberg
Telekomunikacyjna grupa Orange Polska sprzedała kompleks budynków u zbiegu ulic św. Barbary i Nowogrodzkiej w Warszawie. Otrzyma za nie 81 mln euro od firmy Hockley.

81 mln euro to w przeliczeniu na złote 350 mln zł, a w podziale na liczbę akcji Orange Polska to 0,26 zł. Tyle operator otrzyma za zespół nieruchomości w centrum stolicy jeszcze w tym kwartale od firmy Hockley.

W jaki sposób transakcja odbije się na wynikach Orange – na razie nie wiadomo. Operacja nie polega bowiem tylko na sprzedaży budynków: operator będzie wynajmował część nieruchomości jeszcze przez 7 lat (do 2026 roku), aż zabierze stamtąd infrastrukturę.

Według danych zawartych w ogłoszeniu o sprzedaży, nieruchomości objęte transakcję mogą mieć powierzchnię około 48,7 tys. m kw. i stoją na gruncie o powierzchni 10,9 tys. m kw.. Zgodnie z ogłoszeniem Orange dopuszczał bowiem sprzedaż kompleksu również w wariancie bez budynku przy ul. Św. Barbary 10.

„Transakcja ta generuje znaczącą wartość dla Orange Polska i jest kolejnym potwierdzeniem sukcesu strategii spółki zakładającej powrót na ścieżkę wzrostu ogłoszonej w 2017 r.. Spółka realokuje kapitał z nieruchomości do głównych obszarów swojego biznesu telekomunikacyjnego” – poinformował zarząd Orange Polska w komunikacie.

„Wpływy z transakcji sprzedaży zasilą środki pieniężne Spółki w 3 kw. 2019 r. Spółka w możliwie najkrótszym czasie poinformuje o spodziewanym wpływie transakcji na sprawozdania finansowe. Wpływ ten będzie uwzględniał odpowiednie ujęcie najmu zwrotnego zgodnie ze standardem MSSF 16” - podano.

W sumie w ubiegłym i w tym roku spółka zbyła nieruchomości za łączną ponad 650 mln zł – podano w komunikacie. Ma nadal na sprzedaż budynki i grunty, których wartość rynkowa przekracza 1 mld zł.

Negocjacje z Hockley toczyły się od dłuższego czasu. 29 lipca Orange Polska zdecydował o opóźnieniu podania tej informacji do wiadomości publicznej, aby nie psuć rozmów.

Orange Polska poinformował o zawarciu umowy po sesji giełdowej w czwartek. W trakcie notowań kurs akcji telekomu urósł o 18 groszy (3,06 proc.) do 6,23 zł za sztukę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA