fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Zdrojowa Invest wyda ćwierć miliarda złotych na luksusowy condohotel w Karkonoszach

materiały prasowe
Kolejny luksusowy hotel będzie budować Zdrojowa Invest & Hotels. W Szklarskiej Porębie powstanie wielofunkcyjny kompleks condo Forest Ski Hotel & Resort. Szacowany koszt inwestycji to 250 milionów złotych.

Czterogwiazdkowy obiekt będzie miał 104 pokoje o powierzchni od 23,5 do 58 metrów kwadratowych. Najniższa cena to 12,9 tys. złotych (netto) za metr kwadratowy, a najdroższe apartamenty kosztują 1,24 mln złotych. Te najatrakcyjniejsze ulokowano na czwartym piętrze. Mają tarasy na dachu i jacuzzi. W obiekcie zaplanowano także aquapark, restaurację, kawiarnię, spa & wellness i siłownię. Otwarcie hotelu, którego architektura inspirowana jest górskim kryształem, ma nastąpić w grudniu 2019 roku.

- Na powierzchni 8 hektarów chcemy zbudować kompleks zachęcający do wypoczynku w zgodzie z naturą i będący enklawą ciszy. Atutem tego miejsca jest otoczenie umożliwiające spędzanie czasu na zewnątrz – zapowiada Jan Wróblewski, członek zarządu i właściciel Zdrojowa Invest & Hotels.

Zdrojowa to lider w polskiej branży condohoteli oraz jeden z największych deweloperów apartamentów wakacyjnych. System condohoteli, w którym kupuje się zazwyczaj urządzony pokój w hotelu z segmentu premium, rozwija się na polskim rynku hotelarskim coraz bardziej dynamicznie. Sam condohotel jest inwestycją dewelopersko-hotelarską – w jej efekcie powstaje budynek będący połączeniem jednostek mieszkalnych i samego hotelu. Deweloper sprzedaje poszczególne lokale osobom prywatnym, przedsiębiorcom lub innym podmiotom, a ci mogą z nich korzystać według własnego uznania: zamieszkać w nim lub wynająć turystom, zewnętrznemu operatorowi czy pośrednikowi. 

Zakup pokoju w condohotelu (trzeba na niego wydać co najmniej 200-300 tys. złotych) reklamowany jest obecnie jako bardzo korzystna inwestycja finansowa, a średni przychód z wynajmu może być wielokrotnie wyższy niż w przypadku prywatnego najmu długoterminowego. Szacuje się, że rentowność takich inwestycji wynosi w granicach 6-10 procent.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA