fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Nowy inwestor coraz bliżej. Kurs Ursusa poszybował

materiały prasowe)
W trakcie piątkowej sesji notowania Ursusa rosły nawet o ponad 40 proc., czemu towarzyszyły bardzo wysokie obroty. Wzmożony popyt na papiery spółki ma związek z planowaną transakcją amerykańskiego funduszu Enerkon Solar International.

W czwartek Ursus podpisał z Enerkon Solar International oraz Japan Venture Fund dokument, w którym zostały uzgodnione warunki transakcji dotyczącej inwestycji w Ursus Busa i Ursusa. - Strony uzgodniły i zaakceptowały, że kwota transakcji dla Ursus Bus wyniesie 30 mln USD, przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów, ustalono, że finansowanie zostanie oparte na umowie pożyczki zabezpieczonej na 49 proc. akcji Ursus Bus oraz na 7 proc. akcji Ursus. oraz gwarancją kredytową. Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International będzie miał zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w radzie nadzorczej Ursus Bus – poinformował Ursus w komunikacie.

Nowy inwestor to szansa dla Ursusa na wyjście z kłopotów finansowych, które jesienią 2018 r. doprowadziły do otwarcia przyspieszonego postępowania układowego celem ochrony spółki przed wierzycielami, które jednak decyzją sadu niedawno zostało umorzone. Jej powodem były m.in. realizowanie bieżących zobowiązań z opóźnieniem lub ich nieregulowanie oraz implikacje tego stanu rzeczy dla działalności, dużą rotację personalną w składzie zarządu, co według sądu wpływa negatywnie na proces restrukturyzacji. Zarząd Ursusa zamierzał zaskarżyć decyzję i nie jest bez szans. Działania Ursusa mają pełną akceptacją rady wierzycieli, która poparła dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyśpieszonego postępowania układowego, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym. Kluczowym jego elementem są dezinwestycje obejmujące m.in. sprzedaż pozostałych nieruchomości, w tym zakładów produkcyjnych. W ostatnich miesiącach spółka informowała o negocjacjach z inwestorami dotyczącymi sprzedaży działalności prowadzonej w zakładach produkcyjnych w Dobrym Mieście i Opalenicy. Głównym celem władz Ursusa jest doprowadzenie do porozumienia z wierzycielami. By tego dokonać, najpierw muszą przekonać banki, którym spółka ma oddać ok. 100 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA