fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

BAH chce przejąć SsangYong Polska

materiały prasowe
Handlująca autami Jaguar Land Rover grupa pracuje nad rozszerzeniem oferty.

British Automotive Holding planuje zakup polskiego wyłącznego importera koreańskich samochodów SsangYong. Zgodnie z listem intencyjnym, negocjacje powinny się zakończyć w czerwcu. SsangYong specjalizuje się w samochodach typu SUV oraz crossover z napędem na cztery koła.

- Mogę tylko podtrzymać, że pracujemy nad tym bardzo intensywnie, inwestorzy powinni teraz uważnie nasłuchiwać wieści z BAH – mówił „Parkietowi” w marcu prezes Mariusz Książek, pytany o to, czy BAH mógłby zostać dilerem lub importerem kolejnego producenta aut.

We wtorek rano kurs BAH rósł o nawet 7,5 proc., do 2,87 zł.

– Planowane przejęcie sprzedaży importerskiej marki SsangYong w Polsce to kolejny efekt trwającego przeglądu opcji strategicznych BAH. Zdecydowaliśmy się podjąć negocjacje z SsangYong ze względu na duży potencjał tej marki. Wynika on zarówno z obecnej oferty samochodów koreańskiego producenta, ich wysokiej jakości i solidności wykonania, jak również wiąże się z ambitnymi planami rozwojowymi, zakładającymi m.in. wprowadzania na rynek nowych modeli aut. Nasze know-how i bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej przyniesie sukces marce SsangYong nad Wisłą. Zgodnie z naszymi założeniami, biznes ten, jak każdy inny, będzie samodzielnie budował swoją wartość, jednakże dodatkowo liczymy na to, że poszerzenie naszej oferty o nową markę pozwoli nam na osiągnięcie synergii w ramach grupy – skomentował w komunikacie Książek.

Umowa importerska SsangYong Polska obowiązuje na czas niekreślony z dwuletnim okresem wypowiedzenia.

BAH szuka dywersyfikacji po tym, jak w zeszłym roku brytyjski koncern JLR wypowiedział umowę importerską - od 1 sierpnia przyszłego roku BAH będzie już zwykłym dilerem. Na początku tego roku grupa podpisała pięcioletnią umowę franczyzową z SurPrice Rent A Car na podstawie której od 1 marca będzie prowadzić sieć wypożyczalni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA