fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Reuters o sprawie operatora TVN. Przypomina słowa Mosbacher

Fotorzepa/ Michał Walczak
Należąca do Amerykanów telewizja TVN poinformowała, że jest zastraszana po tym, jak przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do domu operatora stacji i wezwali go na przesłuchanie w sprawie oskarżeń, jakoby propagował nazistowską ideologię - pisze agencja Reuters.

"Operator kamery, Piotr Wacowski, postanowił sfilmować grupę neonazistowską w związku z programem  nadanym w styczniu przez sieć, kontrolowaną przez amerykańską firmę Discovery Inc." - pisze Reuters, w swojej depeszy zauważając, że Prokuratura Krajowa stwierdziła w niedzielę, iż przedwczesne jest oskarżanie Wacowskiego i odesłała sprawę do prokuratury rejonowej celem dalszego dochodzenia.

Reuters przypomina, że wcześniej w tym tygodniu ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała polskim parlamentarzystom, że Kongres USA może wycofać swoje wsparcie dla Polski, jeśli wolna prasa stanie w obliczu ataków. Ambasada nie odpowiedziała na razie na prośby o komentarz w sprawie operatora TVN.

"TVN24 jest najchętniej oglądanym niezależnym kanałem w Polsce" - zauważa agencja, dodając, że stacja już wcześniej znajdowała się na celowniku Prawa i Sprawiedliwości, które "Bruksela oskarża o próbę nałożenia kagańca wolnym mediom".

Autorzy depeszy Joanna Plucińska i Paweł Sobczak przypominają też sprawę kary nałożonej przez KRRiT "za krytykę protestów w polskim parlamencie" i jej uzasadnienie, mówiące o "promowaniu nielegalnych działań i zachęcaniu do zachować zagrażających bezpieczeństwu". Rząd USA oświadczył, że działania regulatora osłabiły wolność prasy, a KRRiT uchyliła w styczniu swoją decyzję.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA