fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Pekao pożyczy Fratrii na Radio Zet?

Grupa Fratria kojarzona z ugrupowaniem rządzącym (PiS) ma zapewnione finansowanie na kupno Radia Zet od Czech Media Invest i złożyła taką deklarację wraz z ofertą zakupu radiostacji – poinformował dziś portal Wirtualne Media.

Zgodę na udzielenie Fratrii 51 mln euro kredytu miał wyrazić Bank Pekao. Rzeczniczka Pekao, Marta Wałdoch, pytana przez nas, czy to prawda, odmówiła komentarzy powołując się na ogólną politykę instytucji dotyczącą udzielania informacji o klientach.

Udziałowcami Fratrii, która wcześniej zaprzeczała, że jest zainteresowana Radiem Zet są Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki kojarzony z senatorem Grzegorzem Biereckim, spółka Apella (wcześniej Media SKOK) oraz publicyści prawicowi Jacek i Michał Karnowscy.

Firma wydaje takie tytuły jak tygodniki „W Sieci" i „ABC". Należą do niej także portale wPolityce.pl, wNas.pl i wGospodarce.pl oraz telewizja wPolsce.pl.

Oprócz Fratrii, wśród podmiotów zainteresowanych przejęciem radiowej stacji wymieniane są Agora, wydawca „Gazety Wyborczej", Platforma Mediowa Point Group, właściciel tygodnika „Wprost", a także ZPR Zbigniewa Benbenka oraz Grupa Cyfrowy Polsat.

Czech Media Invest do tej pory nie potwierdził oficjalnie, że sprzedaje Radio Zet, ale w Eurozecie, spółce prowadzącej stację mówi się o tym dość otwarcie. Rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł z pytaniami odsyła do CMI.

Radio Zet to drugie pod względem słuchalności radio komercyjne w kraju. Gromadzi około 12 proc. słuchaczy. Grupa Eurozet wraz z mniejszymi stacjami takimi jak Meloradio, czy Chilli Zet posiada około 15 proc. rynku radiowego.

W 2017 roku wypracowała około 173 mln zł przychodów, około 31 mln zł EBITDA oraz 24 mln zł zysku netto.

Fratria miała zaś w 2017 r. około 34 mln zł przychodu i 3,1 mln zł zysku netto.

Bank Pekao należy do PZU, którego największym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA