fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

O mediach na Pomorzu

Bloomberg
W dniach 9 oraz 10 października 2015 r. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Media - Biznes - Kultura.

Jaka jest rola mediów we współczesnym świecie? Z jakimi problemami przyszło im dzisiaj się mierzyć? Jaki mają wpływ i jak oddziałują na biznes, język, kulturę czy społeczeństwo?

Przedstawiona tematyka coraz częściej poruszana jest w opracowaniach naukowych, a także w dyskusjach prowadzonych na gruncie gospodarczym, politycznym i kulturowym. Eksperci starają się znaleźć odpowiedź na pytanie o przyszłość tradycyjnych mediów w dobie rewolucji technologicznej. Pomoc w znalezieniu odpowiedzi to jeden z głównych celów, jaki stawiają przed sobą organizatorzy Międzynarodowej Konferencji Naukowej Media-Biznes-Kultura. Pomorze 2015.

Spotkanie skupi się na różnorodnych zjawisk medioznawczych, które sytuują się w następujących obszarach:

1. Media a rynek

Nieznane dotychczas możliwości współpracy mediów i biznesu oraz wykorzystanie innowacyjnych narzędzi z obszaru nowych mediów w zintegrowanej komunikacji rynkowej.

Konkurencja intermedialna, relacje miedzy mediami i public relations. Wizerunek przedsiębiorcy/przedsiębiorstwa w mediach. Media publiczne i prywatne – podział rynku czy podział wpływów? Rynki medialne. Media jako biznes. Strategie firm medialnych. Media środkiem przekazu reklam.

2. Język mediów

Media źródłem informacji i rozrywki. Pochodzenie i specyfika przekazów funkcjonujących w mediach. Językowe środki perswazji w tradycyjnych i nowych mediach. Wpływ mediów na kształtowanie postaw językowych i ocenę rzeczywistości.

Język reklam oraz konteksty jego funkcjonowania. Pasywność odbiorcy i środki służące jego aktywizacji. Typografia i jej funkcja w językowej komunikacji.

Infografika – jej obszary i pogranicza.

3. Media w społeczeństwie i kulturze

Media stare, nowe, nowe i najnowsze a kultura jako czasoprzestrzeń i żywioł tego, co ludzkie. Antropologiczno-społeczne zjawiska, procesy, wymiary, konsekwencje, problemy, szanse i zagrożenia transformacji w świecie mediów. Ludzkie życie w Sieci.

Cyberprzestrzeń a przemiany kultury. Przemiany w komunikacji międzyludzkiej w dobie rewolucji medialnej, jej moralne i etyczne wyzwania oraz aspekty prawne.

Życie duchowe i religijne w wieku mediów. Miejsce, rola i transformacja dziennikarstwa w epoce przemian medialno-komunikacyjnych.

4. Media w polityce

Zdeterminowanie funkcjonowania mediów w skali regionu i kraju przez całokształt uwarunkowań politycznych, społecznych i cywilizacyjnych. Media jako kreator i źródło postrzegania rzeczywistości historycznej i współczesnej w aspekcie polityki.

Organizatorem spotkania jest Uniwersytet Gdański, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA