fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Leszek Sobański prezesem Radia Olsztyn

Dziennikarz radiowy Leszek Sobański został powołany przez skarbu na stanowisko prezesa publicznego Radia Olsztyn.
Sobański kierował już lokalną rozgłośnią Polskiego Radia w Olsztynie w latach 2006-2011. Po odwołaniu go z radia był bezrobotny.
Na stanowisku prezesa Radia Olsztyn Leszek Sobański zastąpił kierującego w ostatnich latach rozgłośnią Mariusza Bojarowicza. Sobański pracę w radio rozpoczął w czasie studiów w latach 80. w Toruniu. Potem współpracował z programem Pierwszym i Trzecim Polskiego Radia, a na stałe zawodowo związał się z Radiem Olsztyn, gdzie pracował w redakcjach publicystyki i informacji. W latach 2007-11 Sobański był wiceprezesem, prezesem i redaktorem naczelnym Radia Olsztyn. Od czasu, gdy go odwołano ze stanowiska był bezrobotny (z nowymi władzami radia zawarł sądową ugodę dotyczącą bezprawnego zwolnienia go z pracy).
Sobański powiedział PAP, że jego najważniejszym celem jest "przywrócenie radia słuchaczom". "Chcę otworzyć rozgłośnię na środowiska dotąd, świadomie lub nie, pomijane na antenie np. związane z kulturą. Moim celem jest zrobienie z tego radia płaszczyzny wymiany myśli i poglądów. Chcę też, by powstające tu audycje dotyczące np. ciemnych kart historii, czy polityki historycznej mogły być wykorzystywane jako pomoce naukowe, by miały walor nie tylko artystyczny ale i edukacyjny" - powiedział nowy prezes Radia Olsztyn. Powołanie Sobańskiego jest zbieżne z oczekiwaniami dziennikarzy rozgłośni, którzy w sprawie powołania nowego prezesa rozgłośni wysłali list do resortu kultury. Prosili w nim o powołanie Sobańskiego, a nie Wioletty Machniewskiej, uważanej za jego główną konkurentkę na tym stanowisku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA