fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Reklamy w Internecie. Ad-blocki zyskują fanów wśród starszych osób

123RF
Nie tylko współcześni trzydziestolatkowie nałogowo włączają w komputerach i komórkach oprogramowanie blokujące wyświetlanie reklam. Robią to też starsze pokolenia.

Wśród czytający informacje online milenialsów, czyli osób urodzonych na szeroko pojętym przełomie wieków, z ad-blocków korzysta na świecie już 58 proc. – wynika z najnowszego raportu GlobalWebIndex. Wśród kolejnego pokolenia, czyli tzw. generacji Z, ten odsetek jest niewiele niższy, bo wynosi 56 proc.

– W związku z tym, że większość młodych osób czytających newsy w sieci już korzysta z ad-blocków, oczekujemy, że w przyszłości będą w powszechnym użyciu. Jak wykazały nasze badania, głównym motorem dla popularności ad-blocków jest frustracja. Dlatego wydawcy internetowi muszą zacząć się upewniać, czy wyświetlane przez nich reklamy na pewno nie są intruzywne i że są adekwatne do oczekiwań czytelników – komentują autorzy raportu.

Ciekawostką jest to, że z oprogramowania blokującego reklamy w sieci coraz chętniej (deklaruje to 38 proc.) korzystają także starsze pokolenia, te urodzone między połową lat 40. i 60. ubiegłego wieku. Dla wydawc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA