fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Piloci BA odwołują strajk, zapowiadają go w Embraerze

Bloomberg
Piloci British Airways odwołali strajk zapowiedziany na 27 września. Chcą rozmawiać z dyrekcją linii. Do strajku szykuje się za to załoga Embraera

„Ktoś musiał podjąć inicjatywę rozwiązania tego sporu, a skoro nie było oznak ze strony linii, to piloci postanowili obrać odpowiedzialny kierunek. Chcąc, by zwyciężył zdrowy rozsądek znieśliśmy zapowiedź strajku 27 września" — oświadczył w komunikacie sekretarz generalny organizacji pilotów BALPA, Brian Strutton.

Związek nie podał dat dalszych strajków, ale zachował prawo ich ogłaszania — dodał Reuter.

„Dopiero co otrzymaliśmy tę wiadomość. Rozważamy jej konsekwencje i odniesiemy się do niej we właściwym trybie" — stwierdziło kierownictwo linii.

British Airways zaproponowała pilotom podwyżkę o 11,5 procent w ciągu 3 lat, co zwiększyłoby roczne dochody najlepiej opłacanych kapitanów ze 167 tys. funtów (208 450 dolarów) plus 16 tys. funtów dodatków do ponad 200 tys. funtów. BALPA chce, by umowa płacowa uwzględniała pilotów zarabiających średnio 90 tys. funtów w podziale zysków linii.

Tymczasem związek zawodowy reprezentujący niemal 8 tys. pracowników centrali Embraera w Sao José dos Campos poinformował, że jego członkowie zaaprobowali decyzję o podjęciu strajku z powodu impasu w negocjacjach płacowych.

Protest może zacząć się w najbliższy poniedziałek, 23 września, ale nie wiadomo, ile osób weźmie w nim udział. Ponadto może do niego nie dojść, jeśli wcześniej nastąpi postęp w rozmowach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA