fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Alitalia znów lata po świecie

Bloomberg
Narodowy włoski przewoźnik wznowił od lipca międzynarodowe loty z lotniska Mediolan-Malpensa wraz z odchodzeniem przez władze kraju od ograniczeń wobec zagranicznych turystów.

Pierwszymi portami docelowymi są Amsterdam, Bruksela, Paryż i Londyn, linia będzie też obsługiwać kilkanaście połączeń krajowych. Drugie mediolańskie lotnisko Linate, ustępujące tylko rzymskiemu Fiumicino, wznowi działalność 13 lipca — podały Reuterowi dwie osoby.

Alitalia jest obecnie pod zarządem komisarycznym, rząd ogłosił w marcu, że resort finansów będzie głównym inwestorem w ramach nacjonalizacji, po fiasku prób znalezienia innych chętnych.

German Efromovich, biznesman polskiego pochodzenia z boliwijskim paszportem, chciał zainwestować w tę linię przed kryzysem sanitarnym, teraz potwierdził, że jest zainteresowany. — Jestem gotów objąć taki udział, jaki włoski rząd jest skłonny zaoferować. Nie chcę większości, ale chcę mieć coś do powiedzenia o ładzie korporacyjnym i zarządzaniu tą firmą — powiedział parlamentarnej komisji transportu. Skrytykował jednak rządowy plan zasilenia Alitalii sumą 3 mld euro, bo jego zdaniem restrukturyzację można zrobić taniej. — Na podstawie osobistego doświadczenia uważam, że mówienie o 3 mld euro nie ma sensu — powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA