fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Wstępna umowa z pilotami AF-KLM ws. Transavii

Bloomberg
Kierownictwo Air France-KLM zawarło wstępną umowę z pilotami o przeniesieniu części krajowych lotów do taniej filii Transavia, bo firma matka nasila restrukturyzację wymuszoną pandemią.

Projekt umowy jest już gotowy, wystarczy ją podpisać, ale to zależy to od opinii członków związku zawodowego pilotów SNPL — poinformowała rzeczniczka tej organizacji potwierdzając informację dziennika „La Tribune”.

Francusko-holenderski przewoźnik zamierza zmniejszyć zatrudnienie o 7580 etatów do końca 2021 r., bo podobnie jak inni bardzo mu trudno wyjść ze skutków pandemii na transport lotniczy. Prezes Benjamin Smith przyspiesza działania redukujące koszty, m.in. przenosi krajowe loty we Francji do tanich Hop! i Transavia. Warunkiem otrzymania pomocy publicznej 7 mld euro było zlikwidowanie tych połączeń, na których podróż koleją zabiera 2,5 godziny. Wprowadzane działania wymagają zmian w porozumieniach o pracę z organizacjami związkowymi, bo dotychczas krajowe połączenia AF nie mogły mieć konkurencji tanich linii — pisze Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA