fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Kulisy umowy Lotniska Chopina na 710 mln zł

materiały prasowe
Rażący brak transparentności, nierówne traktowanie firm, brak reakcji na zaskakująco zbliżone do siebie oferty - to tylko kilka z niepoprawności władz Lotnisku Chopina, które ujawnił Business Insider Polska w sprawie umowy wartej ok. 710 mln zł.

Po wielu miesiącach dziennikarskiego śledztwa Business Insider Polska opublikował pierwsze informacje ws. kulis negocjacji głośnej umowy na Lotnisku Chopina wartej ok. 710 mln zł.

Zdaniem ekspertów, sposób działania zarządu Chopina w tej sprawie to swoista bomba podłożona pod zaufanie społeczne i elementarne standardy przejrzystości w naszym kraju. To też historia o tym, jak w majestacie prawa można to prawo instrumentalnie wykorzystać. 

Batalia na największym porcie w Polsce zaczyna się w maju 2018 r. Wtedy to Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL), zarządzające Lotniskiem Chopina, ogłosiło, że nowym najemcą sklepów w strefie bezcłowej będzie Baltona, a nie konkurencyjna firma Lagardere Travel Retail (LTR), która do tej pory zarządzała 90 proc. powierzchni handlowej na popularnym Okęciu.

Wskutek tej decyzji LTR zaczyna zarzucać PPL ujawnienie złożonej oferty i wykorzystanie jej jako podkładki pod propozycję Baltony, ale "Porty Lotnicze" stanowczo odrzucają te oskarżenia. W ich opinii firma nie może pogodzić się z przegraną, tracąc intratny kontrakt. 

Szczegółowy proces negocjacji prześledził Business Insider Polska. Czytaj więcej na: www.businessinsider.com.pl 

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA