fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Moskiewskie lotniska zmienią nazwy

Lotnisko Szeremietiewo
materiały prasowe
Nie będzie lotniska Szeremietiewo, tylko port Aleksandra Puszkina. Wkrótce wszystkie moskiewskie lotniska mają zmienić nazwy na pochodzące od „wielkich Rosjan”.

Propozycje nazwisk słynnych Rosjan, którzy mogliby stać się patronami lotnisk może składać każdy. Dla Szeremietiewa wybrany został Aleksander Puszkin, ponieważ urodził się w Moskwie.

Nowa nazwa zacznie obowiązywać od 4 stycznia 2019 roku. Natomiast dla drugiego co do wielkości moskiewskiego portu, oddalonego o 42 km od centrum Moskwy, Domodiedowa, wybrano Michaiła Łomonosowa, dla uczczenia pamięci rosyjskiego uczonego, który założył Uniwersytet Moskiewski. — Dla nas to symbol i tak chcieli głosujący — powiedział łotewskiemu portalowi lotniczemu AeroTime rzecznik Domodiedowa.

Czytaj także:  Rosja: Fałszywy alarm bombowy przez kłótnię małżeńską 

„Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ lotnisko Domodiedowo prowadzi wiele projektów edukacyjnych właśnie wspólnie z Uniwersytetem Moskiewskim, a po drugie rozwój lotniskowego biznesu powinien być prawidłowy także z naukowego punktu widzenia. Dla nas to honor, że od teraz nazwisko wielkiego uczonego utrwali się milionom rosyjskich i międzynarodowych pasażerów" - czytamy w oświadczeniu portu.

Zmiany nazw lotnisk nie oznaczają jednak zmian w kodach lotniczych IATA. Tak samo, jak lotnisko w Warszawie, które ma kod WAW, mimo że w roku 2001 zmieniono jego nazwę na Lotnisko im. Chopina. Szeremietiewo zachowa kod SVO, a Domodiedowo pozostanie przy DME.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA