fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

PKP Intercity rozdaje jabłka w Święto Niepodległości

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
PKP Intercity w porozumieniu z polskimi sadownikami przygotowało specjalny poczęstunek dla pasażerów, którzy dziś, 11 listopada wybiorą się w podróż ekspresowymi pociągami.

Z okazji obchodów Święta Niepodległości przewoźnik rozda podróżnym ponad 22 tysiące jabłek. Akcja ma na celu zachęcenie Polaków do spożywania większej ilości jabłek.

PKP Intercity wraz z Towarzystwem Rozwoju Sadów Karłowych promuje polskie jabłka w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw.

Obsługa WARS wręczy każdemu pasażerowi specjalnie zapakowany i gotowy do konsumpcji owoc oraz ulotkę informacyjną. Akcja dotyczy pasażerów pociągów Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC).

– PKP Intercity stara się włączać w działania mające na celu promowanie polskich produktów spożywczych. W tym roku, w ramach obchodów Dnia Niepodległości, wspieramy akcję polskich sadowników „Daj się skusić jabłku”. Mamy nadzieję, że rozdawane owoce doskonale sprawdzą się jako przekąska w podróży – powiedział Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Polska jest największym producentem jabłek w Europie. Roczna produkcja jabłek wynosi około 4 mln ton. Od momentu wprowadzenia rosyjskiego embarga na polskie jabłka, rodacy mają problem z ich sprzedażą.

Więcej w Onecie

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA